JULGUS ABI KÜSIDA

Pean tunnistama, et abi küsimine on minu jaoks ikka väga raske olnud. Olen ennast tümitanud ja lõhkunud, valus elanud ja kannatanud, aga abi ei ole julgenud küsida. Isegi siis kui on pakutud abi on olnud väga ebamugav vastu võtta. Mul on olnud tugev uskumus, et ainult nõrgad küsivad abi, tugevad saavad ise hakkama. Ja siis olen marineerinud end egosupis tehes näo, et tegelikult on kõik hästi, aga sisemiselt olen täiesti katki olnud.

Kuna ühiskond on loonud edukast inimesest superkangelase arhetüüpi, kes suudab kõigega alati ise hakkama saada, siis olen tundud end sageli täiesti ebapiisava ja ebatäiuslikuna. Elanud suures ebakindluses ja hirmus, kuidas tulevikus hakkama saan. Kogenud täiesti lootusetuse tunnet, kas kunagi üldse midagi muutub või läheb paremaks. Suhted lähedastega on olnud väga keerulised, suhe iseendaga on üldse puudunud. Elanud usaldamatuses, ei ole suutnud usaldada elu, veel vähem iseennast. Süüdistanud ennast ja tundud sügavat häbi varasemate tegude ja käitumise pärast.

Raskematel hetkedel olen siiski hirmus otsinud abi ja palunud, et mind tehakse korda. Andnud oma elu eest vastutuse täielikult ära ja uskunud, et keegi päästab mind ära. Vähemalt see juhtub üks päev. Aga kahjuks ei juhtunud, sest ei olnud valmis selle nimel ise esimest sammu astuma, et oma elus midagi muuta. Elasin ohvrirollis, süüdistades oma raskustes ja valudes teisi. Andsin hinnanguid ja olin kade nende üle, kes said oma eluga ise hakkama.

Lõpuks taipasin, et enne ei juhtu mitte midagi kui võtan oma elu eest täieliku vastutuse. Liigun siis suurema sisemise vabaduse suunas. See on MINU ELU ja minu looming. Saan oma elu iga hetk muuta ja paremaid valikuid teha. Täielikult pühenduda erakordselt ägeda elu loomisele ja tegutseda selle nimel. Samm haaval, iga päevaga lähemale oma unistuste täitumise suunas. Kerguses ja armastuses.

Abi saabub sinu ellu alati siis kui julged abi küsida ja lubad endal abi vastu võtta. Sa ei pea kõigega ise hakkama saama. Teadlik inimene julgeb alati abi küsida, sest teab, et siin ei ole mingisugust hinnangut tema väärtuse kohta. Ta teab, et on alati VÄÄRTUSLIK.

Võta hetk aega, hinga rahulikult ja astu esimene samm