RAIVO JUHANSON

KERGUS

Blogi

Oled sa kunagi näinud lindu lendamas hambad ristis kivikott seljas? Miks sa oled siis valinud seda kogeda? Sul on alati võimalus seda rasket kivikotti edasi kanda või sellest lihtsalt vabaneda. Ohvrirollis elamine, teiste süüdistamine ja kritiseerimine, minevikus sorkimine ja pidev muretsemine ei loo sulle midagi head. Raskused sinu elus kestavad täpselt niikaua kuni lõpuks taipad, et ei pea seda enam valima. See on alati vaba valik, mida soovid kogeda. Millest saaksid vabaneda, et lubada oma ellu kergus?

Kuidas valida teadlikult kergust? Mis tunde kergus sinus tekitab?

Kui sa oled nii harjunud elama raskuses ja valus, siis sa isegi ei mäleta enam, mida tähendab kergus. Sul on hirm sellest raskusest ja valust läbi astuda, kuna kardad, et äkki läheb veel ebamugavamaks. Sa lepid sellega, mis on ja ei tee midagi, et seda muuta. Sest oled harjunud sellega. Nii oli sinu vanematel, vanavanematel, vanavanavanematel mitmeid põlvkondi tagasi. Võimsad uskumused ja mustrid on sind juhtinud, oled elanud hirmus ja ebateadlikkuses. “Raha tuleb raske tööga” või “Tee tööd ja näe vaeva, siis tuleb ka armastus” või “Ära hõiska enne õhtut” või “Parem karta kui kahetseda” või “Läbi raskuste tähtede poole”. Neid uskumusi on palju, mis sind igapäevaselt alateadlikult juhivad ja keeruline on neid märgata. Ning veel raskem vabaneda, kui puudub teadlikkus. Jah, sa lihtsalt ei ole osanud teistmoodi. Oled andnud endast parima.

Hommikuti sa tormad lahingutandrile. Karm töömaailm, kus käib pidev tõestamine, võitlus, ärapanemine, vaidlemine, kavaldamine, manipuleerimine, konkurentide madaldamine ja kõrvaldamine. Sa teed tööd, mida tegelikult ei soovi teha, aga PEAD tegema, sest arved ju vajavad maksmist. Pere vajab toitmist ja hoolitsemist. Loomulikult on töömaailmas ka kirkaid hetki, mis tekitab hetkeks “võidu” tunde, kuid see vajub kiiresti unustusehõlma ja kõik läheb vana rada pidi edasi. Pitsitav rahulolematuse tunne sunnib sind edasi pingutama. Veri ninast väljas ja väsimust trotsides ikka edasi. Oru Pearu ja Vargamäe Andres veavad kõige ees karmide nägudega rasket töömaailma vankrit ja on valmis olema suurima heameelega kõigile abivajajatele teejuhtideks ning mentoriteks. Ebakindlus, hirm, turvatunde puudumine, usaldamatus elu suhtes, puuduseteadvus istuvad kõik eeskujulikult vankris esireas ja ootavad järgmist tööülesannet, kuhu kinnisilmi sukelduda. Orav rattas vaatab seda kõike empaatiliselt pealt ja unistab vaikselt käbinosimisest väeka männipuu oksal. Sest tal on jõud otsas ja ta on loobumas. Alistumine.

Kuhu edasi? Kas teeksid seda tööd, mida hetkel teed — elu lõpuni? Kui sul ei oleks enam hirme, siis mida sa valiksid teha ja kuhu oma energiat suunata? Kui mitte nüüd see muutus teha, siis millal?

Oled tulnud siia maailma elu nautima ja oma loomingut kogema. Sul on sündides kaasas eluenergia, mis kuulub ainult sinule. See on nagu kütus, mis paneb loomisprotsessid tööle, kogedes kõike seda, millest oled unistanud. Sinna, kuhu sa oma eluenergia suunad, seda sa oma ellu ka lood. Samuti on sul kingitusena kaasas unikaalne ja võimas anne. Kas sa teadvustad seda endale või mitte, aga see on sinuga alati kaasas olnud. Loomulikult tekib kohe küsimus, et milline siis on sinu anne või kus ta end peidab? Tuleta endale meelde oma lapsepõlve värvilisi hetki, mil istusid imelisel aasal või kivi peal ning unistasid. Kohe suurelt ja mõnuga unistasid. Lõid oma rännumõtetes uusi maailmu ja seilasid nagu surfar rõõmulainetel. Mis sellest on saanud? Kas on olnud sinu elus midagi sellist, mida oled väga soovinud kogeda, aga ei ole julgenud? Midagi sellist, mis tekitab suure elevuse, rõõmutunde ja suure soovi seda kogu entusiasmiga teha? Mis siis, kui sa lubad nüüd annete potentsiaalil lihtsalt avaneda ja sündida siia maailma kergusega? Või vähemalt kaalu sellist võimalust. Mis sul kaotada oleks?

Kui saad kokku oma tõelise ande ja potentsiaaliga, siis see kütkestab, sütitab tegutsema ja annab kaasa võimsa energialaengu. Nii nagu maratoni läbimine algab esimestest sammudest, on hea alustada rahulikult ja tasakesi. Liigselt nõudmisi ja kriteeriume endale esitamata. Lihtsalt haarad sellest võimalusest kinni ja usaldad. Oled valmis tooma siia maailma midagi uut. Kui sa hakkad tegema seda, mis sulle päriselt rõõmu valmistab, siis omandab sõna “töö” täiesti uue mõõtme ja tähenduse. Sa tuled rohkem loomisesse, kus iga inimene kasutab oma annet ja potentsiaali energiavahetusena. Siis raha ja küllus voolavad juba iseenesest sinu juurde. Liikumine külluseteadvusse läbi KERGUSE.

Jaga seda postitust

Facebook
LinkedIn

LOE TEISI POSTITUSI

Oled valmis muutma oma elu rõõmurohkeks ja edukaks?