RAIVO JUHANSON

ENESEKINDLUS

Blogi

Enesekindlus – sisemine kindlus ja usk enda võimetesse, oskustesse ja väärtustesse. Aktsepteerimine. Julgus olla MINA ISE. Julgus väljendada ja elada TÕDE.

Julgus elada enda poolt valitud elu ja liikuda järjepidevalt oma unistuste suunas. Julgus vaadata oma hirmudele otsa ja nendest läbi minna. Selge siht ja teadmine. Ma tean, mida ma tean. Ma tean, et ma tean. Ma olen KINDEL.

Kas sa mäletad kui enesekindel sa olid lapsena?
Julgesid vabalt väljendada, häälega naerda ja nutta, kõva häälega valesti laulda, olla teistest erinev. Sa ei kartnud, mida keegi teine sinust arvab või mõtleb. Sa olid SINA ISE.
Kuhu enesekindlus kadus?

Kas sa oled endalt küsinud:
– Miks sa oled ebakindel?
– Millisel hetkel sa muutusid ebakindlaks?
– Kuidas ebakindlus on mõjutanud sinu elu ja tehtud valikuid?

Võibolla sa oled uskunud, et see elu, mida ja kuidas sa elad ongi sinu saatus – on olemas mingi väline jõud, mis sinu elu juhib ja mõjutab. Sa oled uskunud, et sul puudub võime oma elu muuta ja oled leppinud sellega, et oledki selline. Kas see on tegelikult tõde?

Enesekindlus on tegutsemine hirmust olenemata.
Sinu enesekindlus on kinni seal, kus sa tunned kõige suuremat hirmu ja vastupanu. Enesekindluse suuremad hävitajad on pidevad kõhklused ja kahtlused. Usaldamatus iseenda suhtes. Sa soovid olla enesekindel, aga ei julge teha esimest sammu, et hirmust läbi minna. Sa elad valus ja ellujäämise režiimil ning sinu tegelik potentsiaal ei saa avaneda.
Kas sa näed milliseid valikuid sa teed, kui elad ebakindluses või missuguseid valikuid sa teed, kui elad täies enesekindluses?

Jaga seda postitust

Facebook
LinkedIn

LOE TEISI POSTITUSI

Oled valmis muutma oma elu rõõmurohkeks ja edukaks?