Muretsemisega kaasneb alati mingisugune hirm – see on inimlik reaktsioon ebaselguse, ebakindluse ja võimalike ebamugavustega silmitsi seista. Sa võid tahta kontrollida seda, mida kontrollida ei saa, et vältida allasurutud tundeid ja emotsioone. Muretsemine võib sind muuta ettevaatlikuks ja põhjustada pidevat pinget, et mitte kogeda muutusi, mis tõukavad sind mugavustsoonist välja.
Kui sa tunned end murelikuna, siis on oluline mõista, et see on normaalne ja loomulik reaktsioon. Sa ei pea muretsemist kuidagi valeks tegema ja kandma “mul on kõik hästi” maski. Lihtsalt luba oma tundeid tunda ja võta nende eest vastutus. Kui sa eirad oma tundeid, võib see mõjutada sinu igapäeva elu ja valikuid.
Sa saad alati muuta oma seisundit kohaolus ehk praeguses hetkes.
1. Hoia oma mõtted ja tunded tasakaalus. Kui näed, et kõike on elus liiga palju, siis võib olla hea kellegiga rääkida, kes aitab sul oma muresid ja hirme mõista ning pakkuda nõuandeid kuidas nendega toime tulla.
2. Kehaline tegevus aitab vähendada stressi ja muretsemist. Sul on võimalus minna metsa jalutama või teha midagi, mis aktiveerib füüsilist aktiivsust. Kui tunned end kehas hästi, siis see parandab ka sinu meeleolu.
3. Maga piisavalt. Kui tunned, et oled väsinud, siis ei ole mõtet seda eirata ja esimesel võimalusel kohvi või mõnda energiajooki tarbida. Keha annab sulle teada, et hetkel vaja puhata. Uni on oluline nii füüsilise kui ka vaimse tervise jaoks.
4. Võta aega iseendale. Kui leiad aja iseendale, et teha midagi sellist, mis sind toetab ja laeb, siis sa automaatselt lõõgastud ja taastud. Kui oled heas kontaktis iseendaga, siis peegeldad seda ka väljaspoole.
5. Julge abi küsida. Kui näed, et ei saa ise hakkama, siis pöördu professionaalse abi poole. Tark ja teadlik inimene küsib alati abi, sest teab, et ei pea elus kõigega ise hakkama saama. Kui lubad abil tulla ja julged vastu võtta, aitab see sul liikuda elus palju paremasse kohta.
Sa ei pea oma elu kannatades elama, vaid sul on alati võimalus valida uus ja kergem tee. See saab alguse sinu otsusest.